درباره اتاق
خدمات الکترونیک
معرفی استان
تشکل ها
فعالین اقتصادی

پنجاه و هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان باحضور صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه

دسته بندی اخبار / 1401/5/18

گلستان ظرفیتی برا رونق صادرات با آسیای میانه است

به گزارش روابط عمومی اتاق گرگان ، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: این استان با ظرفیتی که در اختیار دارد، می‌تواند در حوزه رونق صادرات با کشورهای آسیای‌میانه قوی ظاهر شود.

علی‌محمد چوپانی روز شنبه در نشست با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در شهرک صنعتی آق‌قلا، اظهار داشت: وجود کارخانه‌های آرد، ۶۰ کارخانه خوراک دام و طیور، ۶ کارخانه روغن‌کشی  از جمله ظرفیت‌های بکر محسوب می‌شود که می‌تواند با حمایت‌های بیشتر برای تقویت صادرات استفاده بهینه کرد.

وی با تاکید بر اعمال سیاست ثابت در صادرات کالا توسط دولت، گفت: اجرای این سیاست را در شرایط کنونی تجار از دولت انتظار دارند تا بازار هدف را از دست نداده و نقش خود را به خوبی در توسعه کشور انجام دهند.

چوپانی همچنین با ارزش دانستن اقدام دولت سیزدهم در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: با این اقدام بخش کشاورزی گلستان رونق خواهد یافت و تاثیر آن در افزایش درآمد سرانه ساکنان در آینده شاهد خواهیم بود

 

امیر یوسفی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی گرگان نیز با قدردانی از اقدام دولت سیزدهم در بسیج سفر در رونق دیپلماسی اقتصادی، گفت: تحقق این مهم را در نمایشگاه اخیر در قزاقستان با حمایت از تجار کشورمان شاهد بودیم.

امیر یوسفی افزود: توجه به دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه، موجب دلگرمی تجار کشور برای رفع موانع در توسعه تجارت شده است.

وی همچنین بر رفع موانع در واردات قطعات کارخانه‌ها، استفاده بهینه از ظرفیت بازار ترکمنستان، سرمایه‌گذاری در کشت فراسرزمینی تاکید کرد.


https://edu.gccim.com/blog/1313

ارسال نظر

بالا